Služby

Vaření s dětmi je pro mě srdcová záležitost a zároveň velká zábava. A když se sejde skvělá parta, tak je to opravdová jízda.

Děti jsou dychtivé učit se novým věcem a v kuchyni to platí dvojnásob. Při společném vaření se dozví zajímavosti o potravinách, z kterých budeme chystat dobroty. Například kde a jak se pěstují nebo o vitamínech, které obsahuji. Také se naučí základní dovednosti, které k vaření patří jako je krájení, strouhání, mixování, šlehání, zdobení i servírování.

Postupně si získají zdravé stravovací návyky a naučí se novým chutím.

Jak si zavařit s PaPájou

Projektové dny pro mateřské i základní školy

Projektový den může být i ve vaší škole.

Tuto službu si může objednat kterákoliv mateřská či základní škola.

A jak takový den probíhá? 

Jde o praktickou ukázku toho, jak jednoduše lze připravit skvělou zdravou svačinku.

Děti budou s PaPájou chystat nejen zdravé svačinky, ale čeká je i společné besedování. Dovědí se spousty zajímavých informací o zdravém a plnohodnotném stravování. Povíme si, co je to zdravý talíř a jak by takový talíř měl vypadat. Dále si budeme povídat o tom, proč jsou dané potraviny důležité pro naše tělo, a nakonec si společně připravíme skvělou a vydatnou zdravou svačinu.

Na závěr děti čeká překvapení v podobě kuchařského žezla.

Cena za projektový den se odvíjí podle počtu dětí. Při kapacitě 60 – ti a více dětí je sleva 20 %.

Kroužky „Zdravé vaření pro děti“

Kroužek je vhodný pro děti od 4 – let.

Možnost realizace je v mateřských školách, ale také v komunitních centrech.

Děti se mohou těšit na spoustu zajímavých a zdravých dobrůtek, které jim budou nejenom chutnat, ale budou je také bavit.

Lekce vaření probíhají ve třídě. Děti se seznámí s receptem, který mohou vzít rodičům v tištěné formě a také se seznámí s danými ingrediencemi, které budeme v ten den potřebovat. Každé z dětí vždy pomáhá s přípravou pokrmu. Ať už je to míchání těsta, krájení, strouhání, zdobení apod. Nakonec společně ochutnáme, jak se nám dílo povedlo a pokud něco zbyde, přinesou ochutnat i domů rodičům :-).

Při společném vaření se děti dozví o zajímavostech dané potraviny. Například kde se pěstují nebo o vitamínech, které obsahují apod. Také se naučí základní dovednosti, které k vaření patří (krájení, strouhání na struhadle, zdobení, servírování apod.)

Těšit se můžete na kaše do skleničky, wafle, pomazánky, wrapy, nepečené i pečené vánoční cukroví, muffiny, ale i na zmrzlinu.

Kapacita kroužku pro jeho pravidelnou realizaci je minimálně 8 a maximálně 10 dětí a jedna lekce trvá 45-50 minut podle náročnosti receptu. Počet lekcí záleží na společné domluvě.

Veškeré nádobí, které budeme potřebovat, ať už jsou to struhadla, dětské nože či prkýnko na krájení, vždy zajistím a přivezu.

Kurz – Zdravé vaření pro děti

Zavařte si s PaPájou

Kurzy jsou pro děti od 6 – ti let s doprovodem jednoho z rodičů. Děti se naučí, jak si připravit jednoduché zdravé a přitom výborné dobrůtky jako například banánové lívance, müsli tyčinky s čokoládovou polevou nebo třípatrové šťavnaté sendviče.

Kde probíhají kurzy vaření?

Nově probíhají kurzy vaření v profesionálním kuchyňském studiu Národního zemědělského muzea.

Termín je 20.4.2023 od 16 hodin, kde si můžete přijít zavařit jako doprovod s vaším malým parťákem. Více se dozvíte zde.

Soukromé kurzy zdravého vaření

Kurzy je také možné zrealizovat přímo u Vás doma. Máte skupinku maminek, kamarádek, které rády zkoušejí nové recepty i zábavu pro své děti? Pak je tento kurz přímo pro Vás.

Tyto kurzy realizuji pro děti už od 4 let. Těšit se můžete na spoustu zajímavých a zdravých dobrůtek, které jim budou nejenom chutnat, ale budou je také bavit. Po společné domluvě ukuchtíme například brumíky, lívanečky s medovým tvarohem a jiné skvělé zdravé dobrůtky.

NÁPLŇ KURZU:

  • výživové doporučení
  • co je to zdravý talíř a názorná ukázka
  • seznámení s potravinami
  • společně připravíme a uvaříme 3 recepty
  • recepty v tištěné formě i v mobilu
  • společná degustace dobrůtek

Kurz probíhá přímo u Vás doma a trvá 3 hodiny. 

Nákup pro tento kurz Vám přivezu až domů.

Dle domluvy mohu přivézt i vlastní nádobí (například mixer apod.)

ČÁSTKA za 3 – hodinový KURZ se odvíjí podle počtu osob a místa konání.

Zaujala Vás některá z mých služeb nebo chcete prokonzultovat své představy realizace? Ozvěte se a společně naplánujeme jak si zavařit s PaPájou.